Frimärksauktion 15 september

Vår auktion 15 september finns på vår auktionssida www.frimarksauktioner.se

Bl.a. finns ett brett och bra utbud från Tyskland med t.ex. mycket från de gamla staterna, Danzig och andra områden samt de svåra serierna med påtryck från den Amerikanska & Brittiska zonen efter 2:a världskriget där de dyrare valörerna är signerade ”SCHLEGEL BPP”.

Bland de svenska objekten finns en bra spridning på allt från stämplat till ostämplat och postfriskt material och även ett antal trevliga förfilatelibrev.

Detta bildspel kräver JavaScript.

Bli först med att kommentera

Lämna ett svar