Frimärksauktion 15 mars

www.frimarksauktioner.se här finns auktionskatalogen samt bilder på alla objekten som säljs på frimärksauktionen 15:e mars 2021.

Bl.a. finns flera bra svenska enkelobjekt som omvänt påtryck på tjänstemärke, svarta lokalmärket i den ovanligare nyansen med ”strimmigt tryck”, stämplar på Oscar II, postfriska 5-strip av bandmärken från 1920- och 30-talet m.m.

Bli först med att kommentera

Lämna ett svar